Wczytywanie

Jakie są zalety fotowoltaiki dla firm?

Jakie są zalety fotowoltaiki dla firm?

Na instalację fotowoltaiki decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw. Jest ku temu wiele powodów. Wobec stale wzrastających cen prądu to jeden z najlepszych sposobów na obniżenie wysokości rachunków ponoszonych w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Oszczędzanie na fotowoltaice – na czym to polega?

Oszczędzanie na fotowoltaice stale zyskuje na popularności. To rozwiązanie wybierane zarówno przez właścicieli domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorców działających w różnej skali. Montaż fotowoltaiki pozwala bowiem uzyskać samowystarczalność energetyczną – nie trzeba więcej martwić się podwyżkami prądu. Ta łatwa w obsłudze instalacja ta pozwala bowiem samodzielnie produkować własną energię elektryczną przy wykorzystaniu naturalnego, odnawialnego źródła energii – słońca.

Zmniejszenie opłat za energię to nie jedyna zaleta fotowoltaiki. Wiąże się z jeszcze jedną ogromną korzyścią dla przedsiębiorców – zapewnia niezależność wobec przerw czy ograniczeń w dostawie prądu wynikających z awarii lub modernizacji sieci. Takie sytuacje mogą spowodować zastój procesów produkcyjnych w firmie i często generują straty finansowe. Montaż fotowoltaiki chroni przed takimi problemami.

Jak dobrać instalację fotowoltaiczną do potrzeb firmy?

Jako specjaliści od oszczędzania na fotowoltaice na Śląsku i okolicach pomagamy też klientom w uzyskaniu dofinansowania na te urządzenia z programów takich, jak np. „Mój Prąd” czy „Energia Plus”. – dzięki temu można jeszcze bardziej obniżyć wydatki.

Skuteczne oszczędzanie na fotowoltaice jest możliwe, tylko jeśli właściwie dobierze się moc i wielkość instalacji – muszą być dostosowane do warunków konstrukcyjno-lokalizacyjnych obiektu oraz jego zapotrzebowania na energię. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie audytu fotowoltaicznego.

Copyright © PIONEnergia

created by Softgraf

up