Wczytywanie

Jakie są zalety fotowoltaiki dla firm?

Na instalację fotowoltaiki decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw. Jest ku temu wiele powodów. Wobec stale wzrastających cen prądu to jeden z najlepszych sposobów na obniżenie wysokości rachunków ponoszonych w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Oszczędzanie na fotowoltaice – na czym to polega?

Oszczędzanie na fotowoltaice stale zyskuje na popularności. To rozwiązanie wybierane zarówno przez właścicieli domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorców działających w różnej skali. Montaż fotowoltaiki pozwala bowiem uzyskać samowystarczalność energetyczną – nie trzeba więcej martwić się podwyżkami prądu. Ta łatwa w obsłudze instalacja ta pozwala bowiem samodzielnie produkować własną energię elektryczną przy wykorzystaniu naturalnego, odnawialnego źródła energii – słońca.

Zmniejszenie opłat za energię to nie jedyna zaleta fotowoltaiki. Wiąże się z jeszcze jedną ogromną korzyścią dla przedsiębiorców – zapewnia niezależność wobec przerw czy ograniczeń w dostawie prądu wynikających z awarii lub modernizacji sieci. Takie sytuacje mogą spowodować zastój procesów produkcyjnych w firmie i często generują straty finansowe. Montaż fotowoltaiki chroni przed takimi problemami.

Jak dobrać instalację fotowoltaiczną do potrzeb firmy?

Jako specjaliści od oszczędzania na fotowoltaice na Śląsku i okolicach pomagamy też klientom w uzyskaniu dofinansowania na te urządzenia z programów takich, jak np. „Mój Prąd” czy „Energia Plus”. – dzięki temu można jeszcze bardziej obniżyć wydatki.

Skuteczne oszczędzanie na fotowoltaice jest możliwe, tylko jeśli właściwie dobierze się moc i wielkość instalacji – muszą być dostosowane do warunków konstrukcyjno-lokalizacyjnych obiektu oraz jego zapotrzebowania na energię. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie audytu fotowoltaicznego.

Copyright © PIONEnergia

created by Softgraf

up